Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wired handset |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 9.0 |
| Volume control | Digital |
| Mounting | Desk/Wall |
| Unicode UTF-8 character support | |
| Base station |
| Display | LCD |
| Display resolution | 1024 x 600 pixels |
| Display diagonal | 7 " |
| Touchscreen |
| Speakerphone |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Syslog | |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| DHCP client | |
| Event logging |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| DC-in jack | |
| RJ-9 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Width | 263 mm (10.26 ") |
| Depth | 60 mm (2.34 ") |
| Height | 217 mm (8.46 ") |
| Weight | 1970 g (4.34 lbs) |
| Manual | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| IP phone |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.