Back to Top
| Capacity | 128 GB |
| Flash card type | MicroSDXC |
| Read speed | 100 MB/s |
| Write speed | 40 MB/s |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Internal memory type | UHS-I |
| Video Speed Class | V30 |
| Flash memory class | Class 10 |
| Mean time between failures (MTBF) | 60000 h |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Width | 14.99 mm (0.58 ") |
| Depth | 1.02 mm (0.04 ") |
| Height | 10.92 mm (0.43 ") |
| Weight | 4.5 g (0.01 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
