Back to Top
| Hard drive capacity | 20000 GB |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB connector | USB Type-A / USB Type-C |
| USB data transfer rates | 5000 Mbit/s |
| Bus powered | USB |
| Product colour | Black |
| Width | 198.5 mm (7.74 ") |
| Depth | 45.3 mm (1.77 ") |
| Height | 129.9 mm (5.07 ") |
| Weight | 1250 g (2.76 lbs) |
| Cables included | USB |
| User guide | |
| Package width | 233 mm |
| Package depth | 93 mm |
| Package height | 222 mm |
| Package weight | 1470 g |
| Data transfer rate (max) | 5000 Mbit/s |
| 84717050 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
