Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Passive holder |
| Product colour | White |
| Country of origin | China |
| Built-in speaker(s) |
| Adjustable width | |
| Minimum screen size compatibility | 7 " |
| Maximum screen size compatibility | 12 " |
| Power source type | Not supported |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 125 mm (4.88 ") |
| Height | 530 mm (20.67 ") |
| Weight | 600 g (1.32 lbs) |
| RoHS compliance |
| Adjustable |
| Height adjustment range | 0 - 430 mm |
| Maximum weight capacity | 1 kg |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
