Back to Top
| Video port type | HDMI |
| HDMI version | 2.0 |
| HDMI in | 5 |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| DC-in jack |
| Product colour | Black, Grey |
| Bandwidth | 18.2 Gbit/s |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Bandwidth | 600 MHz |
| LED indicators | Y |
| Supported video modes | 480p,720p,1080i,1080p,2160p |
| HDCP | |
| Material | Aluminium |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Width | 100.076 mm (3.9 ") |
| Depth | 107.95 mm (4.21 ") |
| Height | 61.468 mm (2.4 ") |
| Weight | 235.868 g (0.52 lbs) |
| Handheld remote control | |
| User guide | |
| AC adapter included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
