Back to Top
| Video port type | HDMI/DisplayPort |
| HDMI version | 2.0 |
| HDMI in | 3 |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| 3.5 mm (1/8-inch) in | |
| DC-in jack |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| HDCP | |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Material | Metal |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080),1920 x 1200 (WUXGA),2560 x 1600 (WQXGA),3840 x 2160,4096 x 2160 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter input current | 0.3 A |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 1 A |
| Plug type | Type M |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, REACH |
| Width | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 20 mm (0.78 ") |
| Weight | 300 g (0.66 lbs) |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package weight | 400 g |
| Handheld remote control | |
| Plug adapter type | NA/JP, UK, EU, ANZ |
| Manual | |
| Screws included | |
| Mounting brackets included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
