Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | White |
| Material | Plastic, Steel |
| Compatibility | iPad/Android |
| Device mount type | -, Clamp mount |
| Built-in speaker(s) |
| Tilt angle range | 0 - 180 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Swivel angle | 360 \u00b0 |
| Height adjustment |
| Power source type | Not supported |
| Weight | 1774 g (3.91 lbs) |
| Arm length | 540 mm |
| RoHS compliance |
| Adjustable |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 505 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 2568 g |
| Maximum weight capacity | 1 kg |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
