Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Active holder |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Steel |
| Built-in speaker(s) |
| Tilt angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Swivel angle | 360 \u00b0 |
| Minimum screen size compatibility | 7 " |
| Maximum screen size compatibility | 11 " |
| Desk thickness (min) | 20 mm |
| Desk thickness (max) | 50 mm |
| Arm length | 500 mm |
| Quick start guide |
| RoHS compliance |
| Adjustable |
| Package width | 90 mm |
| Package depth | 245 mm |
| Package height | 405 mm |
| Package weight | 1420 g |
| Mounting type | Desk |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
