Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Active holder |
| Product colour | Black |
| Compatibility | iPad |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Built-in speaker(s) |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Minimum screen size compatibility | 4.7 " |
| Maximum screen size compatibility | 12.9 " |
| Height adjustment |
| Mounting kit | |
| Quick start guide |
| Package width | 165 mm |
| Package depth | 285 mm |
| Package height | 73 mm |
| Mounting type | Desk/Wall |
| Maximum weight capacity | 1 kg |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
