Back to Top
| DVI output | |
| HDMI output | |
| DisplayPort output | |
| Number of displays supported | 1 |
| USB connector type | USB Type-C |
| VGA (D-Sub) output | |
| Maximum resolution | 2048 x 1280 pixels |
| Refresh rate at maximum resolution | 60 Hz |
| Supported graphics resolutions | 2048 x 1280,1024 x 768 (XGA),1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080),1920 x 1200 (WUXGA) |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC |
| Product colour | Black |
| Integrated USB cable | |
| USB cable length | 0.95 m |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 25 - 85 % |
| Width | 43 mm (1.68 ") |
| Depth | 186 mm (7.25 ") |
| Height | 15 mm (0.59 ") |
| Weight | 29 g (0.06 lbs) |
| Package width | 81 mm |
| Package depth | 234 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
