Back to Top
| DVI output | |
| HDMI output | |
| DisplayPort output | |
| Number of displays supported | 1 |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB connector gender | Male connector |
| HDCP | |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Refresh rate at maximum resolution | 60 Hz |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Chipset | VL103 |
| Data transfer rate (max) | 32.4 Gbit/s |
| Product colour | Black, Grey |
| Housing material | Plastic |
| Integrated USB cable | |
| USB cable length | 0.3 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Quantity per master carton | 200 pc(s) |
| Master carton width | 500 mm |
| Master carton length | 320 mm |
| Master carton height | 210 mm |
| Width | 38 mm (1.48 ") |
| Depth | 390 mm (15.21 ") |
| Height | 15 mm (0.59 ") |
| Weight | 26 g (0.06 lbs) |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 18 mm |
| Package weight | 32 g |
| CE, RoHS | |
| Straight | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
