Back to Top
| DVI output | |
| HDMI output | |
| DisplayPort output | |
| Number of displays supported | 1 |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB connector gender | Male connector |
| HDMI version | 2.0b |
| HDCP | |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Refresh rate at maximum resolution | 60 Hz |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160,4096 x 2160 |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Chipset | ANX7517 |
| Product colour | Grey |
| USB cable length | 0.13 m |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 25 - 60 % |
| Master carton width | 320 mm |
| Master carton length | 500 mm |
| Master carton height | 210 mm |
| Depth | 44 mm (1.72 ") |
| Height | 10.5 mm (0.41 ") |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 22 g |
| CE, RoHS | |
| Straight |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
