Back to Top
| DVI output | |
| HDMI output | |
| DisplayPort output | |
| Number of displays supported | 1 |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB connector gender | Male connector |
| HDCP | |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Refresh rate at maximum resolution | 60 Hz |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Mini DisplayPorts quantity | 1 |
| Product colour | White |
| Housing material | Plastic |
| Integrated USB cable | |
| USB cable length | 0.306 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Master carton length | 320 mm |
| Master carton height | 210 mm |
| Quantity per master carton | 200 pc(s) |
| Master carton width | 500 mm |
| Width | 27 mm (1.05 ") |
| Depth | 400 mm (15.6 ") |
| Height | 16 mm (0.62 ") |
| Weight | 28 g (0.06 lbs) |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 18 mm |
| Package weight | 31 g |
| CE, RoHS | |
| Straight |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
