Back to Top
| DVI output | |
| HDMI output | |
| DisplayPort output | |
| Number of displays supported | 3 |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB connector gender | Male connector |
| VGA (D-Sub) output | |
| HDMI version | 2.0b |
| HDCP | |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Refresh rate at maximum resolution | 60 Hz |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1200 (WUXGA),3840 x 2160 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Chipset | ITE - IT6224FN |
| Product colour | Grey |
| Integrated USB cable | |
| USB cable length | 0.3 m |
| Master carton length | 350 mm |
| Master carton height | 200 mm |
| Quantity per master carton | 60 pc(s) |
| Master carton width | 450 mm |
| Width | 45 mm (1.76 ") |
| Depth | 85 mm (3.32 ") |
| Height | 14 mm (0.55 ") |
| Weight | 73 g (0.16 lbs) |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 142 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 137 g |
| 2.2 | |
| Y | |
| Straight | |
| 1 | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
