Back to Top
| DVI output | |
| HDMI output | |
| DisplayPort output | |
| Number of displays supported | 2 |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB connector gender | Male connector |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) output | |
| HDMI version | 2.0b |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Refresh rate at maximum resolution | 60 Hz |
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum analog resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Product colour | Grey |
| Integrated USB cable |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Quantity per master carton | 30 pc(s) |
| Master carton width | 450 mm |
| Master carton length | 320 mm |
| Master carton height | 200 mm |
| Width | 60 mm (2.34 ") |
| Depth | 45 mm (1.76 ") |
| Height | 14 mm (0.55 ") |
| Weight | 41 g (0.09 lbs) |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 142 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 245 g |
| 1 | |
| Straight | |
| 1 | |
| 30 | |
| CE, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
