Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Steel |
| Device mount type | Clamp mount |
| Minimum screen size compatibility | 7.9 " |
| Maximum screen size compatibility | 12.5 " |
| Width | 237 mm (9.24 ") |
| Depth | 161 mm (6.28 ") |
| Height | 42 mm (1.64 ") |
| Weight | 600 g (1.32 lbs) |
| Weight (max) | 2 kg |
| Mounting plate included | |
| Screws included | |
| Number of screws | 8 |
| Package width | 255 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 800 g |
| Master carton width | 530 mm |
| Master carton length | 370 mm |
| Master carton height | 320 mm |
| Quantity per master carton | 24 pc(s) |
| Y | |
| Y | |
| 100 x 100 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
