Back to Top
| Size | 5.25 " |
| Hard drive interface | Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Product colour | Black, White |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Height | 50.8 mm (1.98 ") |
| Weight | 770 g (1.7 lbs) |
| Width | 177.8 mm (6.93 ") |
| Depth | 222.25 mm (8.67 ") |
| Cables included | SATA |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.