Back to Top
| Frequency band | 2.4-2.5/5.1-5.8 GHz |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 4 dBi |
| Antenna gain (5 GHz) | 6 dBi |
| Impedance | 50 Ω |
| Bandwidth note | 100/700 MHz |
| Horizontal beam width | 360 \u00b0 |
| Vertical beam width (2.4 GHz) | 60 \u00b0 |
| Vertical beam width (5 GHz) | 70 \u00b0 |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Antenna connector type | RP-TNC |
| Connector gender | Male connector |
| Polarization | Vertical polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | ≤ 2.0 / ≤ 2.5 |
| Mounting | Ceiling |
| RoHS compliance |
| Power consumption (max) | 2 W |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Width | 73.7 mm (2.87 ") |
| Depth | 137.2 mm (5.35 ") |
| Height | 30.5 mm (1.19 ") |
| Weight | 200 g (0.44 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.