Back to Top
| Frequency band | 2.4-2.5/5.15-5.85 GHz |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Impedance | 50 Ω |
| Horizontal beam width | 35 u00b0 |
| Vertical beam width | 35 u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 14 dBi |
| Antenna type | Directional antenna |
| Connector gender | Female connector |
| Antenna connector type | N-type |
| Polarization | Dual polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2.0:1 |
| Purpose | Indoor & outdoor |
| Front to back ratio | 25 dB |
| Isolation | 28 dB |
| RoHS compliance |
| Power consumption (max) | 50 W |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Width | 380 mm (14.82 ") |
| Depth | 380 mm (14.82 ") |
| Height | 33.02 mm (1.29 ") |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.