Back to Top
| Frequency band | 2.4-2.5/4.9-5.85 GHz |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Antenna gain (5 GHz) | 4 dBi |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ω |
| Bandwidth note | 100/950 MHz |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Connector gender | Male connector |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Polarization | Vertical polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2.5:1/4:1 |
| Mounting | Wall/Pole |
| Power consumption (max) | 50 W |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Width | 88.9 mm (3.47 ") |
| Depth | 50.8 mm (1.98 ") |
| Height | 38.1 mm (1.49 ") |
| Weight | 110 g (0.24 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.