Back to Top
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Horizontal beam width | 91 \u00b0 |
| Vertical beam width | 90 \u00b0 |
| Vertical beam width (2.4 GHz) | 9 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 17 dBi |
| Polarization | Dual polarization |
| Mounting | Wall |
| Product colour | White |
| Certification | EN 302 326 DN2 |
| Width | 700 mm (27.3 ") |
| Depth | 145 mm (5.66 ") |
| Height | 79 mm (3.08 ") |
| Weight | 3900 g (8.6 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.