Back to Top
| Frequency band | 3.3 - 3.8 GHz |
| Horizontal beam width | 6 \u00b0 |
| Vertical beam width | 3 \u00b0 |
| Horizontal beam width (2.4 GHz) | 118 \u00b0 |
| Vertical beam width (2.4 GHz) | 121 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 18.2 dBi |
| Antenna type | Sector antenna |
| Polarization | Dual polarization |
| Mounting | Wall |
| Purpose | Outdoor |
| Product colour | White |
| Certification | EN 302 326 DN2 |
| Width | 735 mm (28.67 ") |
| Depth | 144 mm (5.62 ") |
| Height | 78 mm (3.04 ") |
| Weight | 5900 g (13.01 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.