Back to Top
| Frequency band | 5 GHz |
| Horizontal beam width | 137 \u00b0 |
| Vertical beam width | 118 \u00b0 |
| Horizontal beam width (5 GHz) | 8 \u00b0 |
| Vertical beam width (5 GHz) | 4 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 16 dBi |
| Antenna type | Sector antenna |
| Polarization | Dual polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 1.5:1 |
| Mounting | Wall |
| Product colour | White |
| Certification | EN 302 326 DN2 |
| Width | 367 mm (14.31 ") |
| Depth | 63 mm (2.46 ") |
| Height | 41 mm (1.6 ") |
| Weight | 1100 g (2.43 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.