Back to Top
| Frequency band | 2.3 - 2.6 GHz |
| Vertical beam width | 60 \u00b0 |
| Horizontal beam width | 120 \u00b0 |
| Horizontal beam width (2.4 GHz) | 4 \u00b0 |
| Vertical beam width (2.4 GHz) | 4 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 17 dBi |
| Antenna type | Sector antenna |
| Gender | Male connector |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Polarization | Dual polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 1.5:1 |
| Mounting | Wall |
| Purpose | Outdoor |
| Product colour | White |
| Certification | EN 302 326 DN2 CE, FCC, IC |
| Width | 773 mm (30.15 ") |
| Depth | 372 mm (14.51 ") |
| Height | 120 mm (4.68 ") |
| Weight | 6400 g (14.11 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.