Back to Top
| Frequency band | 5.15 - 5.85 GHz |
| Vertical beam width | 30 \u00b0 |
| Horizontal beam width | 30 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 22 dBi |
| Antenna type | Sector antenna |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Polarization | Dual polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 1.75:1 |
| Survival wind speed | 200 km/h |
| Purpose | Outdoor |
| Isolation | 30 dB |
| Product colour | White |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Width | 322.6 mm (12.58 ") |
| Depth | 201.5 mm (7.86 ") |
| Height | 1300 mm (50.7 ") |
| Weight | 13100 g (28.88 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.