Back to Top
| Internal memory | 64 MB |
| Internal memory type | DDR2 |
| Antenna gain level (max) | 26 dBi |
| Antenna type | Directional antenna |
| LED indicators | LAN, Power |
| Product colour | White |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Input voltage | 24 V |
| Power consumption (max) | 7 W |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 512 mm (19.97 ") |
| Depth | 258.3 mm (10.07 ") |
| Height | 385.75 mm (15.04 ") |
| Weight | 1360 g (3 lbs) |
| Quantity | 1 |
| 10/100/1000Base-T(X) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.