Back to Top
| Frequency band | 5 GHz |
| Antenna gain level (max) | 16 dBi |
| Polarization | Dual polarization |
| Mounting | Wall |
| Product colour | White |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Power requirements | 24V |
| Power consumption | 500 mA |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 140 mm (5.46 ") |
| Depth | 140 mm (5.46 ") |
| Height | 54 mm (2.11 ") |
| Weight | 320 g (0.71 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.