Back to Top
| Ethernet WAN |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| USB port | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| 3G | |
| 4G |
| Antenna type | Internal |
| Product colour | White |
| Memory card slot(s) |
| Power source type | DC |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Width | 202 mm (7.88 ") |
| Depth | 186 mm (7.25 ") |
| Height | 50 mm (1.95 ") |
| Weight | 650 g (1.43 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.