Back to Top
| Frequency band | 5 GHz |
| Antenna gain level (max) | 15 dBi |
| Antenna type | Panel antenna |
| International Protection (IP) code | IP6X |
| Ultraviolet (UV) resistant | |
| Waterproof | |
| Survival wind speed | 200 km/h |
| Purpose | Indoor & outdoor |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Product colour | White |
| Width | 138 mm (5.38 ") |
| Depth | 43 mm (1.68 ") |
| Height | 207 mm (8.07 ") |
| Weight | 450 g (0.99 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.