Back to Top
| Frequency band | 2.4/5 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Horizontal beam width | 85 u00b0 |
| Vertical beam width | 90 u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 6 dBi |
| Antenna type | Directional antenna |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Purpose | Indoor |
| Power handling | 20 W |
| Mounting | Ceiling/wall |
| Product colour | White |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.