Back to Top
| Frequency band | 2.4 - 5 GHz |
| Gain | 5 / 6 dBi |
| Impedance | 50 Ω |
| Bandwidth note | 950 MHz |
| Horizontal beam width | 360 \u00b0 |
| Vertical beam width | 45 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 6 dBi |
| Antenna type | MIMO directional antenna |
| Antenna connector type | RP-TNC |
| Polarization | Vertical polarization |
| Purpose | Indoor & outdoor |
| Power handling | 10 W |
| Mounting | Wall/Pole |
| Product colour | White |
| RoHS compliance |
| Weight | 1360 g (3 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.