Back to Top
| Capacity | 128 GB |
| Flash card type | MicroSDXC |
| Read speed | 45 MB/s |
| Write speed | 10 MB/s |
| Internal memory type | UHS-I |
| Flash memory class | Class 10 |
| Product colour | Black |
| Width | 15 mm (0.59 ") |
| Depth | 11 mm (0.43 ") |
| Height | 1 mm (0.04 ") |
| Memory adapter included | SD |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.