Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | Thunderbolt 4 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 5 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Microphone in |
| Ethernet LAN | |
| Wake-on-LAN ready |
| Card reader integrated |
| Maximum digital resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Number of displays supported | 2 |
| Plug and Play | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Power source type | DC |
| AC input voltage | 19 V |
| Input current | 6.32 A |
| Power supply | 120 W |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 209 mm (8.15 ") |
| Depth | 74.5 mm (2.91 ") |
| Height | 31 mm (1.21 ") |
| Weight | 516 g (1.14 lbs) |
| Package width | 282 mm |
| Package depth | 165 mm |
| Package height | 104 mm |
| Package weight | 1905 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | |
| Manual | |
| Cables included | Thunderbolt |
| 60 | |
| 1 | |
| 0.8 | |
| 2 | |
| 1.4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.