Back to Top
| Hard drive capacity | 8000 GB |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB connector | USB Type-A |
| Thunderbolt technology | |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi |
| Plug and Play | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Bus powered | N |
| Product colour | Black |
| Width | 1.89 mm (0.07 ") |
| Depth | 5.31 mm (0.21 ") |
| Height | 6.53 mm (0.25 ") |
| Cables included | USB |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
