Back to Top
| Frequency band | 0.824 - 0.96 / 1.71 - 2.17 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Antenna gain level (max) | 13 dBi |
| Antenna type | Directional antenna |
| Antenna connector type | N-type |
| Gender | Female connector |
| Power handling | 50 W |
| Depth | 826 mm (32.21 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.