Back to Top
| Product colour | Grey |
| Handset type | Wired handset |
| Device lock | |
| Ethernet cable | |
| Integrated voicemail | |
| Handset | Y |
| Headset connectivity | 1 |
| Hearing aid compatibility |
| Display | LED |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display diagonal | 2.4 " |
| Touchscreen |
| P2P calls | |
| PSTN calls | |
| Synchronized call logs | |
| Common area phone (CAP) | |
| Full duplex | |
| Call hold | |
| Emergency call | |
| Call forwarding | |
| Call transfer |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Voice codecs | AEC, AGC, AJB, G.711a, G.711u, G.722, G.722.1, G.722.1C, G.723, G.726, G.729ab, PLC, SILK, VAD, iLBC |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| DHCP client |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| RJ-9 ports quantity | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100-240 V |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 2 A |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 6 W |
| Security algorithms | AES, HTTPS, TLS |
| Product type | IP phone |
| Width | 212 mm (8.27 ") |
| Depth | 186 mm (7.25 ") |
| Height | 146 mm (5.69 ") |
| Meeting features | Add participates, Hold/Resume |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Manual | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | |
| Stand included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.