Back to Top
| Product colour | Grey |
| Handset type | Wired handset |
| Handset | Y |
| Plug and Play | |
| SIP registrar server | |
| Ethernet cable |
| Display | LCD |
| Display resolution | 132 x 64 pixels |
| Display diagonal | 2.3 " |
| Touchscreen | |
| Backlight display |
| Answering machine | |
| Conference call | |
| Call transfer | |
| Number of VoIP accounts | 2 |
| Call history | |
| Anonymous call | |
| Redialing | |
| Call waiting | |
| Anonymous call rejection | |
| Caller ID | |
| Speed dialing | |
| Full duplex | |
| Call hold | |
| Call return | |
| Phonebook capacity | 1000 entries |
| Call forwarding |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Voice codecs | G.722, G.729, AGC, G.729A, AJB, PLC, G.711Mu, VAD, G.711a, G.723.1, G.726, iLBC, CNG, OPUS |
| Comfort noise generation (CNG) | |
| Packet loss concealment (PLC) |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x |
| Quality of Service (QoS) support | |
| DHCP client |
| DC-in jack | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| RJ-9 ports quantity | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 0.6 A |
| Power consumption (typical) | 3 W |
| Width | 188 mm (7.33 ") |
| Depth | 189 mm (7.37 ") |
| Height | 162 mm (6.32 ") |
| Package width | 213 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 103 mm |
| Quick start guide | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Y | |
| RoHS, REACH | |
| Y | |
| IP phone |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.