Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wireless handset |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Handset | Y |
| Keypad number of keys | 25 |
| DECT connectable | |
| Integrated voicemail | |
| Headset connectivity | 3.5 mm |
| Device lock | |
| Backlight keypad | |
| Base station | |
| Maximum indoor range | 50 m |
| Mounting | Desk |
| Maximum outdoor range | 300 m |
| Display | TFT |
| Display resolution | 128 x 160 pixels |
| Display diagonal | 1.8 " |
| Touchscreen |
| Lines quantity | 2 lines |
| Answering machine | |
| Full duplex | |
| Do not disturb function | |
| Call forwarding | |
| Vibrating alert | |
| Phonebook capacity | 100 entries |
| Conference call | |
| Call waiting | |
| Redialing | |
| Call history | |
| Speed dialing | |
| Anonymous call | |
| Intercom | |
| Direct call | Y |
| Anonymous call rejection | |
| Caller ID | |
| Call hold |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Noise reduction | |
| Number of melodies | 9 |
| Frequency range | 100 - 7000 Hz |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.2 A |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 0.6 A |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1460 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Standby time | 575 h |
| Talk time | 40 h |
| Handset dimensions (WxDxH) | 51 x 24 x 157 mm |
| Handset weight | 183 g |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Charger |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Drop proof, Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant, Spill resistant, Splash proof | |
| IP phone | |
| Y | |
| Multi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.