Back to Top
| Product colour | Grey |
| Handset type | Wireless handset |
| Keypad illumination | |
| Integrated voicemail | |
| Backlight keypad | |
| Base station |
| Display | TFT |
| Display resolution | 128 x 160 pixels |
| Display diagonal | 1.8 " |
| Call forwarding | |
| Phonebook capacity | 100 entries |
| Conference call | |
| Call waiting | |
| Redialing | |
| Distinctive ring | |
| Speed dialing | |
| Call hold |
| Speakerphone |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.2 A |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 0.6 A |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1010 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Product type | IP mobile phone |
| Handset dimensions (WxDxH) | 144 x 48 x 21 mm |
| Handset weight | 112 g |
| Package width | 181 mm |
| Package depth | 104 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 8314 g |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Charger | |
| Headset included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.