Back to Top
| USB version | 2.0 |
| Cable length | 4.57 m |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Package width | 25.4 mm |
| Package depth | 152.4 mm |
| Package height | 203.2 mm |
| Package weight | 9 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.