Back to Top
| Display diagonal | 12 " |
| Display resolution | 1024 x 600 pixels |
| Display | TFT-LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Touchscreen | |
| 3D |
| Card reader integrated | |
| Compatible memory cards | SD, SDHC |
| Interface | USB 2.0 |
| Bluetooth | |
| Wi-Fi | |
| Ethernet LAN | |
| Headphone connectivity | N |
| Product colour | Black |
| Width | 273 mm (10.65 ") |
| Depth | 20 mm (0.78 ") |
| Height | 187 mm (7.29 ") |
| Weight | 1690 g (3.73 lbs) |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Cables included | USB |
| Built-in memory capacity | 4 GB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.