Back to Top
| Input operation voltage (min) | 108 V |
| Input operation voltage (max) | 132 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 30 A |
| Form factor | Rackmount |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| Certification | EN 55022 class A, FCC part 15 class A |
| AC outlets quantity | 16 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA L5-20R |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 432 mm (16.85 ") |
| Depth | 236 mm (9.2 ") |
| Height | 88 mm (3.43 ") |
| Weight | 6330 g (13.96 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
