Back to Top
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| I/O ports | 1x(H N + G) 1x(1PH+N+G) |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 4500 m |
| Weight | 11360 g (25.04 lbs) |
| Certification | CSA, EN 60950, GOST, IEC 60950, UL 1778, VDE |
| Package dimensions (WxDxH) | 610 x 991 x 203 mm |
| Package weight | 22730 g |
| Overload protection | |
| Maximum current | 24 A |
| Dimensions (WxDxH) | 432 x 635 x 89 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
