Back to Top
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | DB-9 |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Product colour | Black, Silver |
| Housing material | Plastic |
| Cable length | 1 m |
| Maximum data transfer rate | 0.00023 Gbit/s |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relative humidity | 0 - 80 % |
| Width | 34 mm (1.33 ") |
| Depth | 65.9 mm (2.57 ") |
| Height | 16 mm (0.62 ") |
| Weight | 60 g (0.13 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.