Back to Top
| Type | Control board |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Black |
| Built-in display | |
| Display type | LCD |
| Easy to install | |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Housing material | ABS synthetics, Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Axis |
| USB port | |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Cable length | 2 m |
| Height | 38 mm (1.48 ") |
| Weight | 1256 g (2.77 lbs) |
| Width | 186 mm (7.25 ") |
| Depth | 312 mm (12.17 ") |
| Quick installation guide |
| CE, ICES, KC, RCM, REACH, RoHS, Trade Agreements Act (TAA), VCCI |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
