Back to Top
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Frequency | 350 MHz |
| Cable colour | Yellow |
| AWG wire size | 24 |
| Cable length | 1.5 m |
| Cable standard | Cat5e |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Input impedance | 100 Ω |
| Certification | TIA/EIA-568-B.2 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.