Back to Top
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Fiber optic type | OM3 |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Certification | RoHS, CE, FCC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Cable diameter | 3 mm |
| Bending radius | 30 mm |
| Male connector | |
| Male connector | |
| 1 | |
| Aqua colour |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.