Back to Top
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | LC |
| Cable type | OFNP |
| Cable colour | Blue |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Wavelength | 1300 nm |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.