Back to Top
| Cable length | 0.2032 m |
| Connector 1 | HDMI |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 32 |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 1024 (SXGA),1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1200 (WUXGA),800 x 600 (SVGA) |
| Supported video modes | 1080i,1080p,480i,480p,576i,576p,720i,720p |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.