Back to Top
| Material | Steel |
| Product colour | Silver |
| Maximum weight capacity | 272.1 kg |
| Number of shelves | 2 shelves |
| Wheels mobility | Swivel |
| Width | 679.4 mm (26.5 ") |
| Depth | 476.2 mm (18.57 ") |
| Height | 977.9 mm (38.14 ") |
| Weight | 17690.1 g (39 lbs) |
| Package weight | 18143 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.